Fundament trafo na terenie północnej IOS

0001www

Posadowienie gotowego fundamentu pod kontener stacji transformatorowej na terenie Instalacji Oczyszczania Spalin Ciepłowni Północ.

Dostawa substancji potrzebnych do oczyszczania spalin

www sorb1

Jedna z dostaw sorbentu służącego do usuwania zanieczyszczeń kwaśnych (S02, HCl, HF) z gazów odlotowych. Sorbent ten to wapno suchogaszone hydratyzowane (chemicznie wodorotlenek wapnia). Z cysterny sorbent był przeładowywany do białego silosu o pojemności 220 m3.

Reaktory fluidalne na Północy

www003

Na budowie Instalacji Oczyszczania Spalin Ciepłowni Północ zakończono montaż reaktorów fluidalnych, które będą służyć do neutralizacji związków gazowych takich jak SO2, HCl, HF.

Mniej rusztowań i więcej widać

DSC01 www

Rusztowania są demontowane i zostają odsłonięte kolejne elementy budowy.

Montaż silosów

www0001

Posadowienie 3 silosów będących integralną częścią instalacji odsiarczania spalin Ciepłowni Północ. Będą one pełnić funkcję magazynową dla sorbentu wapniowego, węgla aktywnego oraz odpadu poreakcyjnego.

Konstukcja wsporcza gotowa

poln3

Zakończył się montaż konstrukcji wsporczej Instalacji Oczyszczania Spalin Ciepłowni Północ.

Zmiana barw

www ocieplenie1

Kanały spalin na początkowo prezentowanych zdjęciach były czerwone, bowiem takiego koloru jest farba przeciwkorozyjna, którą są pomalowane. Teraz kanały zmieniły kolor. Zostały pokryte izolacją cieplną z włókna mineralnego a na zewnątrz zostały obłożone blachą koloru srebrnego.

Wizyta Prezydenta

www1

24.11.2021 r. teren Ciepłowni Południe wizytował Prezydent Miasta Radomia - Radosław Witkowski - zapoznając się z postępami prac w ramach realizowanej inwestycji.

Ruszył montaż elementów IOS Ciepłowni Północ

0north www

Scalanie dostarczonych na budowę fitrów Instalacji Oczyszczania Spalin.

Instalacja redukcji tlenków azotu

www NOx1

Niebieskie skrzynie skrywają w środku dmuchawy. Skrzyń z dmuchawami jest po pięć do każdego z trzech modernizowanych obecnie kotłów.

Instalacja ma na celu zmniejszenie ilości tlenków azotu (NOx) powstających w procesie spalania węgla. Składa się z części obniżającej NOx metodą pierwotną (zmianie sposobu podawania powietrza do komory spalania kotła) i części obniżającej NOx metodą wtórną (dozowanie do komory spalania reagenta w postaci ok. 25-procentowego roztworu amoniaku. W obu przypadkach dozowanie prowadzone jest przy pomocy umieszczonych w kotle lanc zakończonych odpowiednimi dyszami.