px3 www

Baczne oczy lokalnych ornitologów wypatrzyły w ostatnim czasie w okolicy Wydziału Wytwarzania „Północ” sokoła wędrownego.

Jako firma proekologiczna nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” i na galerii komina ciepłowni zamontowana została drewniana skrzynka, która ma posłużyć za gniazdo dla tych ptaków. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy, aż sokół zajmie gniazdo i założy w nim rodzinę.


Przypomnijmy, że na ścianie budynku ciepłowni „Północ”, w nieczynnym otworze wentylacyjnym, swoje gniazdo mają już od wielu lat pustułki zwyczajne, które w tym sezonie wydały na świat trzy pisklęta.

pustułka

Osoby, które chciałyby na żywo podglądać lęgi sokołów wędrownych, mogą to robić dzięki kamerom zamontowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” w kilkunastu sokolich gniazdach: https://peregrinus.pl/pl/podglad-gniazd-na-zywo

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia i samego gatunku sokoła wędrownego można przeczytać na stronie http://www.peregrinus.pl/