Dzisiaj jest: 23 Czerwieca 2017    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Ponad 40-letni komin Wydziału Wytwarzania „Północ" o wysokości 65 m, po wyłączeniu z eksploatacji ze względów technicznych i bezpieczeństwa, 10 czerwca został „położony". Miejsce jego zajmie już niebawem nowy obiekt.

KP123

XIII edycja Ogólnopolskiej konferencji dla jednostek samorządu terytorialnego odbyła się w tym roku w dniach 24-25 maja w Warszawie pod hasłem „Strategie finansowe projektów rozwojowych". Wśród tematów wiodących tegorocznej konferencji znalazły się:

• kryzys zanieczyszczenia powietrza – przyczyny i rozwiązania;

• inwestycje konieczne do poprawy sytuacji środowiska naturalnego: jakie i ile?;

• kierunki i priorytety finansowania infrastruktury energetycznej i transportowej;

• budownictwo mieszkaniowe – potrzeby gmin i sposoby ich zaspokojenia;

• modele finansowania inwestycji energetycznych, transportowych i mieszkaniowych.

Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego – OSE Gdańsk 2017 odbyła się w dniach 25-26 kwietnia br. w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności.

sz1

Tegoroczna edycja została poświęcona wyzwaniom stojącym przed rozwojem polskiej energetyki. Tematem przewodnim była „Energetyka dla Gospodarki – Gospodarka dla Energetyki", który został szeroko omówiony w ramach trzech sesji tematycznych.

24 marca 2017 roku Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził „Taryfę dla ciepła" opracowaną przez Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC" Spółka Akcyjna w Radomiu. Niniejsza taryfa została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z dnia 29 marca 2017 r. w poz. 2997. 

Więcej informacji w zakładce Informacje dla prasy

kk13 1

24 marca br. gościem TV DAMI był prezes Krzysztof Zborowski, który wziął udział w porannym programie na żywo "Kelles-Krauza 13". Redaktor Robert Utkowski rozmawiał z prezesem Zborowskim o kończącym się sezonie grzewczym, o kondycji przedsiębiorstwa oraz o przygotowaniach do modernizacji źródeł ciepła. Ten trzeci temat zdominował dyskusję. Zostały omówione wszystkie możliwe warianty przyszłych inwestycji.

W dniach 11-12 stycznia 2017 r. w Warszawie odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL poświęcona omówieniu perspektyw rozwoju polskiej energetyki w odniesieniu do najbliższych lat. Kongres objęty został Patronatem Honorowym przez Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Podczas Kongresu odbyło się siedem paneli dyskusyjnych podejmujących tematykę zmian w polskim sektorze energetycznym z perspektywy Rządu i przedsiębiorstw, reorganizacji polskiego rynku produkcji energii, inwestycji w ciepłownictwie, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej, polskiej energetyki w Europie oraz innowacyjnych technologii w energetyce.

Więcej informacji na stronie powerpol.pl/relacja/ 

powerpol

Prezes Krzysztof Zborowski wziął udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Jak wyzwolić potencjał inwestycji w cieple", podczas którego analizowano możliwości rozwoju kogeneracji po 2018 roku. Zastanawiano się też, jak pogodzić potrzebę nowych inwestycji z cenami ciepła dla odbiorców i szerzej: jakie w ogóle są możliwości finansowania projektów w ciepłownictwie.

fot. powerpol.pl/galeria/