wwwsbb

Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” Spółka Akcyjna podpisało umowę z Generalnym Wykonawcą inwestycji w ramach projektu pn. „Dostosowanie źródeł ciepła do wymagań Konkluzji BAT”.
- „Generalnym wykonawcą naszej priorytetowej inwestycji jest firma SBB ENERGY S.A., która od ponad 25 lat prowadzi działalność w sektorze energetyki i przemysłu. Planowana inwestycja pozwoli na funkcjonowanie obu ciepłowni zgodnie z nowymi przepisami unijnymi, gwarantując radomianom bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz stabilny i ekologiczny system ciepłowniczy.” - powiedział Tomasz Nita, Prezes Zarządu „RADPEC” S.A.

Komunikat prasowy

 

 

bgk

Do końca 2022 roku Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” Spółka Akcyjna zmniejszy emisję zanieczyszczeń. Spełni tym samym nowe unijne wymagania. Inwestycję sfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowa w sprawie udzielenia kredytu inwestycyjnego w kwocie 150 mln PLN została podpisana w piątek 5 czerwca br.

Komunikat prasowy

pomoc1

„RADPEC” przekazał dla personelu medycznego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. Dr. Tytusa Chałubińskiego oraz dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego 800 sztuk maseczek chirurgicznych na gumkę, 200 sztuk maseczek barierowych, 1000 sztuk rękawiczek chirurgicznych zwykłych i 100 par rękawiczek z długim mankietem, a także 20 sztuk kombinezonów ochronnych i inne materiały ochronne na łączną kwotę 23 tys. zł.
- Musimy pamiętać o tych, którzy każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie, aby walczyć z epidemią. Mowa tu o służbach medycznych, które każdej doby walczą, aby ratować ludziom życie. Niejednokrotnie borykając się z problemami braku podstawowych środków medycznych – stwierdził Tomasz Nita, Prezes Zarządu „RADPEC” S.A.

Komunikat prasowy

W związku z zagrożeniem epidemicznym od dnia 15.03.2020 roku do odwołania obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ wstępu osób z zewnątrz na teren RADPEC S.A.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie kraju Zarząd Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „RADPEC” Spółka Akcyjna w Radomiu zwraca się do wszystkich interesantów z prośbą, aby w miarę możliwości wszelkie sprawy załatwiać drogą elektroniczną lub telefonicznie, a także ograniczyć osobiste wizyty w siedzibie Spółki.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że dokładamy wszelkich starań, aby w naszej Spółce dopilnować wszystkich środków higienicznych i sanitarnych zalecanych przez właściwe organy.

www 032020

W dniach 4-5 marca 2020 r. w Kazimierzu Dolnym odbyła się VI edycja Konferencji Technicznej „Utrzymanie Ruchu – diagnostyka, remonty, modernizacje”, zorganizowana przez Wydawnictwo „Nowa Energia”. W trakcie konferencji wiceprezes Krzysztof Zborowski przedstawił temat dostosowania RADPEC-u do wymogów środowiskowych wynikających z Konkluzji BAT oraz do dyrektywy efektywnościowej.