bgk

Do końca 2022 roku Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” Spółka Akcyjna zmniejszy emisję zanieczyszczeń. Spełni tym samym nowe unijne wymagania. Inwestycję sfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowa w sprawie udzielenia kredytu inwestycyjnego w kwocie 150 mln PLN została podpisana w piątek 5 czerwca br.

Komunikat prasowy

pomoc1

„RADPEC” przekazał dla personelu medycznego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. Dr. Tytusa Chałubińskiego oraz dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego 800 sztuk maseczek chirurgicznych na gumkę, 200 sztuk maseczek barierowych, 1000 sztuk rękawiczek chirurgicznych zwykłych i 100 par rękawiczek z długim mankietem, a także 20 sztuk kombinezonów ochronnych i inne materiały ochronne na łączną kwotę 23 tys. zł.
- Musimy pamiętać o tych, którzy każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie, aby walczyć z epidemią. Mowa tu o służbach medycznych, które każdej doby walczą, aby ratować ludziom życie. Niejednokrotnie borykając się z problemami braku podstawowych środków medycznych – stwierdził Tomasz Nita, Prezes Zarządu „RADPEC” S.A.

Komunikat prasowy

W związku z zagrożeniem epidemicznym od dnia 15.03.2020 roku do odwołania obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ wstępu osób z zewnątrz na teren RADPEC S.A.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie kraju Zarząd Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „RADPEC” Spółka Akcyjna w Radomiu zwraca się do wszystkich interesantów z prośbą, aby w miarę możliwości wszelkie sprawy załatwiać drogą elektroniczną lub telefonicznie, a także ograniczyć osobiste wizyty w siedzibie Spółki.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że dokładamy wszelkich starań, aby w naszej Spółce dopilnować wszystkich środków higienicznych i sanitarnych zalecanych przez właściwe organy.

www 032020

W dniach 4-5 marca 2020 r. w Kazimierzu Dolnym odbyła się VI edycja Konferencji Technicznej „Utrzymanie Ruchu – diagnostyka, remonty, modernizacje”, zorganizowana przez Wydawnictwo „Nowa Energia”. W trakcie konferencji wiceprezes Krzysztof Zborowski przedstawił temat dostosowania RADPEC-u do wymogów środowiskowych wynikających z Konkluzji BAT oraz do dyrektywy efektywnościowej.

power2020

W dniach 27-28 stycznia 2020 r. odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL poświęcona perspektywom rozwoju polskiej energetyki w odniesieniu do najbliższych lat. Wiceprezes Krzysztof Zborowski wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. Potencjał rynku ciepła i implikacje programu Czyste powietrze.