bo2019

Pracownicy „RADPEC” S.A. licznie oddali głosy na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego w mobilnym punkcie w siedzibie Spółki.

Głosowanie na wybrane projekty do Budżetu Obywatelskiego 2020 rozpoczęło się 5 lipca i potrwa do 21 lipca. Głosować można w pięciu stacjonarnych punktach w mieście, drogą elektroniczną oraz w punktach mobilnych, których harmonogram jest dostępny na stronie www.konsultacje.radom.pl Jednym z mobilnych punktów głosowania była siedziba Spółki „RADPEC”, gdzie Pracownicy głosowali w piątek 19 lipca.

Na karcie do głosowania znalazło się ponad 150 projektów podzielonych na cztery grupy. W pierwszej to projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł, w drugiej - do 400 tys. złotych, w trzeciej - powyżej 400 tys. złotych, a w czwartej - projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne. Na każdą kategorię finansową oraz kategorię instytucjonalną przypada odrębna pula środków. Na projekty do 50 tysięcy złotych została zabezpieczona kwota 800 tysięcy złotych, natomiast na projekty do 400 tysięcy złotych i powyżej przypada po 2 miliony złotych, a na kategorię instytucjonalną - 1 milion złotych. W tym roku po raz pierwszy radomianie nie głosują na projekty podzielone według obszarów terytorialnych - to w związku z nowymi zapisami ustawy o samorządzie gminnym. Każdy może zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu. Listę zwycięskich projektów poznamy do 18 sierpnia. Na ich realizację zostanie w przyszłym roku przeznaczona kwota blisko 6 mln złotych (5,8 mln zł).