paczka1

Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” Spółka Akcyjna po raz pierwszy wzięło udział w jednej z najbardziej znanych świątecznych akcji pomocowych w naszym kraju, czyli w „Szlachetnej Paczce”. W akcję z wielkim zaangażowaniem włączyli się zarówno Pracownicy, jak i Zarząd Spółki.

W pierwszej kolejności dokonaliśmy wyboru rodziny, której historia szczególnie nas ujęła i której zdecydowaliśmy się pomóc. Wybór padł na Panią Ninę z Radomia, która samotnie wychowuje troje dzieci: 14-letniego Jakuba, 12-letnią Wiktorię oraz 10-letniego Miłosza. Największą potrzebą rodziny było potrójne łóżko piętrowe, biurko oraz odkurzacz. Poza tym, pojawiła się również prośba o trwałe towary spożywcze, chemię gospodarczą, przybory szkolne, pościel, ręczniki, odzież oraz obuwie.
„Z nieukrywaną dumą muszę powiedzieć, że w ciągu tygodnia udało nam się zebrać kwotę, która pozwoliła odpowiedzieć na wszystkie potrzeby Pani Niny, łącznie z tymi, które wymienione były nieśmiało jako ich najskrytsze marzenia. W ten sposób udowodniliśmy, że są wśród nas ludzie, którzy chcą, lubią i potrafią pomagać.” – powiedział Prezes Zarządu Spółki Tomasz Nita.
Wszystkie paczki przekazaliśmy osobiście wybranej Rodzinie podczas tzw. Weekendu Cudów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, aczkolwiek wzruszającej atmosferze. Pani Nina okazała się niezwykle ciepłą osobą, która mimo ciężkiej sytuacji życiowej, nie poddaje się i dzielnie dba o dzieci i o dom. Ze wzruszeniem w głosie serdecznie podziękowała wszystkim darczyńcom za przekazane prezenty.

paczka
Pracownicy „RADPEC” S.A. po raz kolejny udowodnili, że dobro innych jest bliskie Ich sercom i nigdy nie pozostają obojętnymi na tych, do których szczęście nie zawsze się uśmiecha.