Dzisiaj jest: 27 Czerwieca 2019    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

swietabezgranic

Już od siedmiu lat dostawcy ciepła systemowego wspierają akcję charytatywną radiowej Trójki „Święta bez granic". W tym roku Fundacja Świętego Mikołaja przeznaczy środki zebrane podczas akcji na cele edukacyjne, pomagając dzieciom pochodzącym z Aleppo. W Aleppo mieszka około miliona dzieci, siedem na dziesięć w skrajnym ubóstwie. Ogrzejmy ich serca, pomagając.

Trwająca od sześciu lat wojna w Syrii pochłonęła od 320 tys. do 470 tys. ofiar. Natychmiastowej pomocy, w całym kraju, potrzebuje 6 mln dzieci. Brakuje tu podstawowych środków - 70 proc. populacji nie ma dostępu do sprawdzonej wody pitnej. Brakuje leków, żywności, a edukacja najmłodszych sprowadza się głównie do tego, jak rozpoznać miny i niewybuchy. Trudno tu mówić o szansach na przetrwanie, co dopiero o szansie na edukację, wykształcenie i perspektywy na przyszłość. Jednak to właśnie edukacja może okazać się filarem odbudowy całego kraju. Osierocone dzieci same jej sobie nie zapewnią, dlatego Fundacja Świętego Mikołaja postanowiła otoczyć je wsparciem, odbudowując szkoły.

Pieniądze zbierane będą podczas piątkowych, grudniowych licytacji charytatywnych, prowadzonych przez Kubę Strzyczkowskiego na antenie radiowej Trójki. Licytowane przedmioty przekazane są przez znanych artystów i sportowców. Jak co roku wywołują one ogromne emocje, dzięki którym licytowane pamiątki osiągają wręcz „kosmiczne" ceny. W 2016 roku Ford Trójka sprzedany został za rekordową kwotę 99 tys. zł. Zjechał z linii produkcyjnej jako ostatni i nie był już więcej produkowany. Ten wyjątkowy, pamiątkowy i oznaczony graficznie znakiem Trójki i Forda Ka, bogato wyposażony model trafił do pana Marka. Wśród zlicytowanych rzeczy były także m.in kurtka Arnolda Schwarzeneggera oraz rękopis Jeremiego Przybory. Trafiają tu także przedmioty związane z Wisławą Szymborską i innymi osobistościami świata kultury i nauki. Co roku zaskakują i produkty przekazane na aukcje, darczyńcy, jak i sami licytujący, którzy lubują się w niespodziankach podczas przebić, dokładając kolejne trójki w swoich ofertach.

Dla chcących dołożyć własną cegiełkę do wsparcia akcji „Święta bez Granic" co roku wydawana jest gwiazdkowa płyta CD z przebojami, na której nagrany jest świąteczny hit - „Karp". Karpiowi głos podkłada Wojciech Mann, a dziennikarze Polskiego Radia dośpiewują refren, który wszyscy znamy ze stacji Polskiego Radia. „Krok po kroku, krok za krokiem, idą święta" wprowadza nas przyjemnie w świąteczny nastrój. Jeszcze mniejszą, ale równie ważną cegiełką jest charytatywny sms. Ile zbierzemy w tym roku - czas pokaże. Łącznie w 2016 roku do 10 stycznia udało się uzbierać 1 022 872 pln. Pieniądze przekazane zostały uzdolnionej młodzieży z niezamożnych domów - podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Dzieci mogły za nie rozwijać swoje talenty i umiejętności podczas zajęć pozalekcyjnych.

Co roku dzięki akcji pokaźna kwota trafia do potrzebujących. Przez ostatnie siedem lat akcja Święta bez Granic pomogła takim fundacjom jak - Fundacja KOOCHAM wspierająca dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, Fundacja Dzieci Nasze opiekująca się dziećmi z chorobami nowotworowymi. Z pomocy skorzystała też Fundacja Synapsis, pomagająca dzieciom z autyzmem, a także Kampania Wodna Polskiej Akcji Humanitarnej budująca studnie i ujęcia wodne w południowym Sudanie i Somalii. Od 2011 roku partnerem akcji jest Ciepło Systemowe.

Certyfikaty i nagrody

nagrody t